Novinky

Před posledním víkendem drží holky v 1.lize postupové příčky

O víkendu 26.2. proběhlo předposlední kolo 1. ligy žen a pro naše holky opět vítězně 8-2 s Dobrým B a 7-3 s SVS Hradec Králové B. Naše holky si tak i nadále drží první příčku v 1.lize a jsou blízko k postupu do baráže o extraligu. Stoprocentní byla opět Renáta Štrbíková. Další body přidaly Ivana Palkovská a Eliška Strámová. Poslední kolo odehrajeme na venkovních stolech v Havlíčkově Brodě a v Brně. 

                                                                                                                                                                                       1.3.2022

Ženy opět vítězně 8:2 s Hlukem

Netradičně ve středu 23.2. se předehrával zápas 1.ligy žen. Frýdecké hráčky potvrdily svou dominanci a vyhrály 8.2.. Trenérka a hráčka Ivana Palkovská opět vyhrála všechny své zápasy. A se skóre 43:5 je druhou nejúspěšnější hráčkou soutěže hned za Renátou Štrbíkovou taktéž hráčkou TTC Frýdek-Místek. Eliška Strámová svedla 2 pětisetové bitvy a obě úspěšně. Na pozici třetí hráčky se tentokrát vystřídalo naše dravé mládí Aneta Daková a Viktoria Búlik. Hráčky TTC Frýdek-Místek tak stále vedou tabulku 1.ligy žen a kvalifikace o Extraligu je na dosah. 

                                                                                                                                                                                     24.2.2021

Rupublikové BTM mládeže v Hostinném a Jaroměři

O víkendu 19.-20.2. probíhaly bodovací turnaje mládeže v Hostinném a Jaroměři. V Hostinném jsme získali 2 zlaté medaile zásluhou Tobiáše Fabiána. V sobotu vyhrál Tobiáš čtyřhru v B turnaji kategorie U15 společně s Janem Hricenkem. V neděli vyhrál čtyřhru A turnaje kategorie U13 společně s Jakubem Duškem z SK Dobré. V obou turnajích jednotlivců postoupil bez problému ze skupiny a prohrál v druhém kole. V kategorii U13 jsme měli nejmladší zástupkyni sedmiletou Viktorii, která i přes bojovný výkon nepostoupila ze skupiny. Zároveň probíhal turnaj vyšších věkových kategorií v Jaroměři. Kde jsme měli své zástupce v kategorii U17. Matěj Běčák postoupil ze skupiny a poté prohrál v 1.kole vyřazovacích bojů a postupně se prokousává žebříčkem výše a výše. Petrovi Novákovi se tentokrát nedařilo a bohužel nepostoupil ze skupinky. Všem hráčům děkujeme za své výkony.

                                                                                                                                                                                      22.2.2021

Z Moravského Krumlova vezeme výhru 7:3 a vedeme tabulku 1.ligy žen

O víkendu probíhalo 16. a 17. kole 1.ligy žen. V sobotu v 9.30 jsme nastoupili v přímém souboji o první místo v Moravském Krumlově. Věděli jsme, že zápas bude velice vyrovnaný, domácí tým nastoupil i s japonskou posilou pro druhou půlku soutěže, tak jsem se velice soustředili na čtyřhru o které jsme mysleli, že bude možná rozhodujícím zápasem. Ivana Palkovská a Renáta Štrbíková hrály skvěle a vyhrály 3-1. Poté jsme sice prohráli 2 úvodní dvouhry a zápas byl 2-1 pro domácí, následovala ale šňůra pěti vyhraných zápasů a bylo o vítězi rozhodnuto. Holky nakonec vyhrály 7:3 a vedou tabulku a postup do Extraligy žen mají na dosah. 

                                                                                                                                                                                      13.2.2021

Tobiáš Fabián na lednovém žebříčku jednička v ČR a 4. na světě v kategorii U11

1. Liga žen začala výhrou v Dobrém a remízou v Ústí nad Orlicí

V sobotu 2.10. začala sezóna pro družstvo žen. Holky rozehrály 1.ligu dopolední výhrou 6-4 na stolech SK Dobrého (3,5 bodu Ivana Palkovská, 2,5 bodu Eliška Stramová). Odpoledne se holky přesunuly do Ústí nad Orlicí kde remizovali ve velice vyrovnaném zápase 5-5 (3,5 Ivana Palkovská, 1,5 Eliška Stramová). Holky zatím nastupují bez bývalé reprezentantky Renaty Štrbíkové, která se zotavuje po vážném zranění kolene z minulé sezóny. Renata již začala trénovat a brzy holky podpoří za stolem. 

                                                                                                                                                                                      3.10.2021

7 titulů na okresních přeborech mládeže a dospělých pro TTC Frýdek-Místek

O víkendu 25.-26.9. proběhly okresní přebory. Náš oddíl potvrdil, že je nejlepším oddílem v okrese. Naši hráči získali na přeborech 7 zlatých medailí. K tomu 4 stříbrné a 5 bronzových. Tobiáš Fabián získal unikátní 3 zlaté medaile a stal okresním přeborníkem ve 3 kategoriích (nejmladší žáci, mladší žáci, starší žáci). Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci. 

                                                                                                                                                                                    27.9.2021

Okresní přebory mládeže a dospělách 25.-26.9. v Sport Relax Clubu v Dobré

Srdečně zveme hráče i diváky na okresní přebory mládeže a dospělých. V sobotu 25.9. se budou hrát kategorie nejmladších, mladších a starších žáků. V neděli 26.9. budou hrát kategorie dorostenců a dospělých. Turnaj se uskuteční v krásném sportovním areálu Sport Relax Clubu v Dobré (Dobrá 1069). Všichni sportovci a milovníci stolního tenisu jsou vítáni. 

Celé září probíhá nábor dětí do oddílu 

Přijďte si vyzkoušet stolní tenis. Během září si mohou děti přijít vyzkoušet stolní tenis na tréninky přípravky. Pokud by jste měli zájem přijít v jiný termín, tak neváhejte a napište nám na adresu: ttcfrydekmistek@gmail.com .

Republikové bodovací turnaje v Praze

O víkendu 11.-12.9. se v Praze odehrály republikové bodovací turnaje U13,U15,U17 a U19. Z našeho oddílu se zúčastnil jen Tobiáš Fabián (3.hráč kategorii U11). I když hrál Tobiáš vyšší kategorie tak ukázal, že i mezi o 3 až 5 let staršími se neztratí. V kategorii U13 vyhrál základní skupinu, poté však prohrál v prvním kole vyřazovacích bojů. Ve čtyřhře s Oliverem Olejníkem získali bronzovou medaili, což je velký úspěch. V kategorii U15 hrál Tobiáš divizi B, kde nejdříve ve skupině první zápas vyhrál a dva těsně prohrál a nepostoupil. V soutěži útěchy však vyhrál všech 5 zápasů a celou útěchu vyhrál. 

13.9.2021

1. Krajský bodovací turnaj mládeže v Havířově 5.9.

Turnaje se zúčastnilo 8 hráčů z našeho oddílu. Hráči předvedli velice dobré výkony a ve svých divizích se neztratili. Další turnaj bude na začátku října, odkud by se někteří hráči mohli kvalifikovat na republikové turnaje. 

                                                                                                                                                                                            7.9.2021

Přestupová bomba, novou posilou družstva 1.ligy žen se stává Renáta Štrbíková

Novou hráčskou i trenérskou posilou se stává hrající legenda českého ženského stolního tenisu Renáta Štrbíková. Renáta je dlouholetá reprezentantka ČR, několikanásobná mistryně ČR v singlu, deblu, mixu i družstvech. S Českou reprezentací získala medaili na mistrovství Evropy a také na Evropské olympiádě v Baku. Účastnila se Olympiády 2004 v Aténách. Minulý rok začal pro Renátu smolně, když si na tréninku přetrhla vazy v koleně a extraligová sezóna pro ní skončila. Po dlouhé náročné rekonvalescenci bude Renáta připravena na start sezóny, kde jsme si dali za cíl zapracovat mladé hráčky do týmu, ale samozřejmě bojovat o postup do Extraligy žen. Renáta nám bude dále pomáhat i s tréninkem dětí. Věříme, že její hráčské zkušeností budou velkým přínosem pro náš oddíl.

                                                                                                                                                                                         28.7.2021 

1. Ročník WebersportAcademy proběhl v termínu od 11.-16.7. 

Tento rok jsme se rozhodli kromě příměstských kempů pro děti uspořádat i intenzivní soustředění pro všechny věkové kategorie. Trénovalo se každý den trojfázově. Třetí fáze byla vždy o tréninku servisu a příjmu. Využili jsme krásného prostředí ve Sport Relax Centru u Medvěda v Dobré u Frýdku-Místku. Hráči mohli zregenerovat v sauně i vířivce nebo se odreagovat u dobrého posezení, které je přímo ve Sportovním centru. O trénink se starali naši trenéři společně s Martinem Koblížkem (extraliga KT Praha). Jako sparing si přišli zatrénovat Josef Braun, František Krčil a členky reprezentace žen Zdenka Blašková a Nikita Petrovová.

                                                                                                                                                                                        17.7.2021

Krajský bodovací turnaj mládeže v Bílovci 28.9.

Ve sváteční pondělí proběhl druhý krajský bodovací turnaj mládeže. Naši hráči se opět prosadili. Tobiáš Fabián byl druhý ve své divizi C a postoupil pro příští turnaj do vyšší divize (v divizi byl nejmladší). Matěj Běčák hrál poprvé v divizi C, bez problému se udržel, předvedl dobrý výkon, ale bohužel 2 důležité zápasy prohrál 3-2, což mu znemožnilo lepší výsledek. V divizi D hrála Anička Svobodová, která odehrála druhý turnaj za náš oddíl a můžeme ji jen pochválit za progres oproti prvnímu turnaji. V divizi Kamil Vojta Krucina a Kamil Tobola taktéž vyhráli své divize a postoupili výše (divize E,F), oba bez prohry. Petr Novák byl třetí ve své divizi E, bohužel o jedno místo nepostoupil.  Všem hráčům děkuji za reprezentaci TTC Frýdek-Místek a WebersportAcademy. 

Republikový bodovací turnaj v Praze 12.-13.9. 

O víkendu proběhl první republikový turnaj mládeže v nové sezóně. A tak jako na krajském turnaji jsme ukázali, že jsme přes prázdniny pořádně trénovali a děti předvedly dobré výkony. Nejlepší výsledek WebersportAcademy byla medaile Tobiáše Fabiána, který obsadil třetí místo a potvrdil, že je špičkou v republice. Gratulujeme !!!

Krajský bodovací turnaj v Havířově - Perfektní začátek sezóny pro WebersportAcademy !

O víkendu proběhl první krajský bodovací turnaj v této sezóně. Naši hráči potvrdili to co měli natrénováno z přípravy a vyhráli skoro vše co se dalo. Tobiáš Fabián hrál v nejvyšší divizi z našich hráčů. Náš 9-letý talent porazil hráče o 6-8 let staší a obsadil 6. místo. Svou divizi vyhrál Petr Novák a druhý byl Kamil Tobola. Peťa neprohrál ani jeden zápas !!! V další divizi vyhrál Ondřej Pavelek, trénující v naší akademii, taktéž bez prohry. Hned za ním obsadil druhé místo Matěj Běčák. První turnaj obsolvola v našem kraji Anička Svobodová. Na jejím výkonu byla znát nervozita, ale i tak předvedla dobrý výkon. Vojta Krucina předvedl dobrý výkon, škoda, že smolně prohrál zápas v první skupině, jinak by hrál o postup z divize. Svůj první turnaj obsolvovala i našeViktorka. Byla jasně nejmladší v turnaji, ale svou bojovností překvapila všechny. Všem hráčům gratuluji a doufám, že budou i nadále makat a pokračovat v dobrých výkonech.

Léto v plném nasazení - příměstské kempy 2020

Na přelomu července a srpna proběhly 4 příměstské kempy. Letošní zájem byl enormní. na 4 kempech se vystřídalo 50 dětí. Velkou měrou se na tom podíleli hráči našeho oddílu, ale take i hráči z Blanska, Ropice, Frýdlantu atd.. Pro velký zájem budeme tento rok opět dělat i zimní kemp od 27.12. do 30.12..

Termíny příměstských kempů červenec-srpen !!!

Republikové bodovací turnaje v Hustopečích a Hluku 16.-17.11. 2019

O víkendu proběhly bodovací turnaje mládeže, kterých se zúčastnil Tobiáš Fabián a Jakub Hýl. Skvěle si vedl Tobiáš Fabián, který ve své kategorii nejmladších žáků přivezl svou první medaili z republikových turnajů. Společně s Oliverem Olejníkem obsadili skvělé 3.místo ve čtyřhře. Tobiáš bude hrát nejmladší žáky ještě 2 roky, takže je velkým příslibem do budoucna a doufáme, že těch medailí doveze ještě mnoho. V kategorii starších žáků bojoval Jakub Hýl (trénující v naší Akademii). Jakub hrál poprvé v elitní A skupině a na začátek turnaje mu los přisoudil velmi težké hráče do skupiny, kdy prohrál všechny své zápasy. V soutěži útěchy byl již Jakub ve větší pohodě a vyhrál své první dva zápasy, poté prohrál mezi 8 nejlepšími.  

Okresní bodovací turnaj ve Frýdlantu 

V neděli 17.11.2019 proběhl ve Frýdlantu okresní bodovací turnaj. Turnaje se zůčastnilo celkem 44 hráčů z toho bylo 5 z našeho oddílu. Nejlépe se dařilo Matějovi Běčákovi, který obsadil 3. místo v nejsilnější divizi A. V této divizi obsadil dále 10. místo Petr Novák a 12.místo Zdeněk Tauš. Dále v divizi B hrál Ondřej kopečný, který byl sedmý. V divizi C hrál Adam Kopečný a obsadil druhé místo a tím si vybojoval přímy postup do divize B pro další turnaj. Všem gratulujeme !!!


Holky vezou z Brna a Hodonína 2 výhry 

Druhá liga žen pokračovala dalšími koly. Naše holky hrály venku a 2x zvítězily. 10-0 v Brně a 9-1 v Hodoníně. Výsledky vypadají jednoznačně, ale hrálo se mnoho pětisetových zápasů ve kterých byly naše děvčata úspěšnější. Dostali jsme se na druhé místo tabulky za Vsetín. 7.12. budeme hrát důležitý zápas ve Vsetíně, kde potřebujeme vyhrát, aby jsme se vrátily na první příčku, kde chceme být na konci sezóny. 

Krajský bodovací turnaj v Havířově

V neděli 3.10. proběhl krajský bodovací turnaj kde jsme měli hojné zastoupení. Tobiáš Fabián svou divizi vyhrál a skóre 5-1 postoupil. Matěj Běčák měl také skoré 5-1, ale prohrál jediný zápas v semifinále a nakonec byl ve své divizi třetí, takže nepostoupil o 1 místo. (svůj prohraný zápas prohrál až 11 v 5.setu). Petr Novák měl skóre 4-2 a Zdeněk Tauš 3-3. Všichni kluci předvedli dobré výkony a ukazují každým turnajem svůj výkonnostní růst. 

Skvělá premiéra družstva žen v 2.lize

V sobotu 12.10. odehrálo naše družstvo žen premiérový zápas v 2.lize. Naše hráčky potvrdily své kvality a porazily družstvo SK Jihlava 10-0 a rázem se zařadily mezi žhavé kandidátky boje o přední příčky. Nutno říci, že našim neskromným cílem pro tuto sezónu je jednoznačně postup do první ligy. Naše družstvo se bude jednoznačně opírat o zkušenou dlouholetou reprezentantku Ivanu Palkovskou, která se pomalu začíná rozehrávat po dvojí mateřské dovolené. Dále máme zkušenou hráčku Taťánu Literákovou a Weroniku Galuszku a samozřejmě v záloze dravé mládí na střídavý start z Blanska Kristýnu Mazalovou a Karolinu Novohradskou (holky jezdí trénovt do naší Akademie).

Příměstské kempy se vydařily 

Na přelomu července a srpna proběhly v naší akademii tři 5-denní příměstské kempy. Za účasti cca 35 dětí. Pod vedením trenéru Davida Palkovského, Ivany Palkovské a Renaty Štrbíkové. Příměstský kemp byl vždy od pondělí do pátku od 8.30 do 15.30. Děti hrály stolní tenis, fotbal, florbal, vybíjenou, badminton a mnoho dalšího. Samozřejmostí byly i dovednostní soutěže a také velice "oblíbená" fyzická příprava. Příští rok budeme opět pořádat tři příměstské kempy. Bližší informace začneme podávat na začátku ledna. 


Místrovství ČR mladšího žactva v Jaroměři 

O víkendu 11. - 12. května proběhlo Mistrovství ČR mladších žáků. Naší Akademii TTC reprezentoval Jakub Hýl. V kvalifikaci vyhrál oba své zápasy a postoupil mezi nejlepších 32 hráčů, kde ho čekal 5. nasazený Jakub Hitzger z Havlíčkova Brodu. Kuba byl vyrovnaným soupeřem, bohužel prohrál 3-1 na sety. Škoda čtvrtého setu, kdy vedl už 6-2 a pak 8-6, ale set prohrál 12-10. Ve čtyřhře společně s Danielem Vitáskem prohráli mezi 16, kdy neproměnili 2 matchbaly. V mixu společně s Nelou Kupčíkovou vyhráli v prvním kole a v druhém narazili na 2. nasazené a prohráli 3-1. Jakub ve všech svých soutěžích podal dobrý výkon a zejména v zápase s Hitzgerem šel vidět herní progres, který Kuba za poslední rok udělal. Kubovi gratulujeme a doufáme, že na sobě bude i nadále makat a během léta se dotáhne mezi užší špičku republiky !

Krajské přebory mladšího a nejmladšího žactva

O víkendu 4. a 5. května proběhly v Karviné krajské přebory. Hráč naší Akademie TTC Jakub Hýl v kategorii mladších žáku obsadil 2. místo. V nejmladších žácích jsme měli dvojí zastoupení. Daniela Parmová obsadila 8. místo v nejmladších žačká a Tobiáš fabián 7. místo v nejmladších žácích. Všem moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy.

Kvalifikace o druhou ligu žen

V sobotu 4.5. proběhla v tělocvičně základní školy ve Starém Městě kvalifikace o druhou ligu žen. Naše družstvo vybojovalo 2. místo a kvalifikovalo se do druhé ligy pro příští sezónu. Hráčky TTC Frýdek-Místek nastoupily v sestavě Ivana Palkovská, Jana Parmová a Daniela Parmová. Naše trenérka a hráčka Ivana Palkovská podle předpokladů vyhrála všech svých 9 zápasů ve dvouhře a 3 ve čtyřhře společne s Janou Parmovou a stala se tak nejúspěšnější hráčkou kvalifikace. Velký dík patří Janě Parmové, která po delší době odehrálá soutěžní zápas a počínala si skvěle a udělala duůležité body, díky kterým jsme se kvalifikovali. 

Výsledky : 

TTC Frýdek-Místek - Sokol Brno I A      5:5 (16:15 na sety pro TTC Frýdek-Místek)

TTC Frýdek-Místek - TJ Lanškroun        6:2

TTC Frýdek-Místek - SKST Mart Hodonín D    4:6


Mistrovství ČR mužů a žen v Teplicích

O víkendu proběhlo Mistrovství ČR mužů a žen kde si naše trenérka Renata Štrbíková vedla skvěle. V soutěži smíšené čtyřhry se stala mistryní ČR společně s Martinem Koblížkem. Ve dvouhře prošla hladce až do finále, kde prohrála po velkém boji 4-2 naší české jedničce Hance Matelové. Obrovská škoda neproměněného vedení 9-6 za stavu 2-2 na sety. Renata tak nanevýšila svou rekordní sbírku 7 titulu ve dvouhře. I přesto předvedla skvělý výkon, velice jí gratulujeme a jsme pyšní, že své zkušenosti může předávat dětem v našem oddíle !

Okresní přebory nejmladších a starších žáků ve Frýdlantu

V neděli 17.2.2019 proběhly okresní přebory ve Frýdlantu. Naší nejmladší žáci si počínali skvěle. Tobiáš Fabián a Daniela Parmová vyhráli soutěže jednotlivců a společně ovládli i mix. Zdeněk Tauš obsadil skvělé 3. místo. V soutěži starších žáků prohrál Jakub Hýl až ve finále a obsadil 2.místo. Ve čtyřhře obsadil 3.místo. Všem moc gratulujeme !!!

Okresní přebory mladšího žactva v Brušperku

V neděli 3.2.2019 proběhly okresní přebory mladších žáků v Brušperku. Z naší akademii se účastnili 3 hráči a přivezli 5 medailí. Jakub Hýl hrající za Sokol Brušperk, trénujicí u nás zvítězil jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře. Vojtěch Svoboda (TTC Frýdek-Místek) prohrál s Jakubem v semifinále a obsadil tak 3.místo ve dvouhře a stejné umístění vybojoval i ve čtyřhře společně s Matějem Běčákem (TTC Frýdek-Místek). Všem moc gratulujeme !!!